Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Návštěva potomka Tunklů na hradě v Brníčku a v Zábřehu | Obec Brníčko

Návštěva potomka Tunklů na hradě v Brníčku a v Zábřehu

Zpět na seznam

Tamás Ferenc Tunkel pochází z Maďarska. Zábřežsko poprvé navštívil před jedenácti lety neoficiálně jako turista. Před nynější návštěvou zkontaktoval starostu Brníčka Jiřího Bartoše a návštěvu si dohodl na červenec letošního roku.

Tamás Ferenc Tunkel je sedmým rokem starostou obce Legénd. Vesnice s pěti stovkami obyvatel leží severně od Budapešti, zhruba čtyřicet kilometrů od slovenských hranic. Na Zábřežsko zavítal spolu s místostarostou své obce a jeho rodinou.

MImo hradu a kostela Narození Panny Marie v Brníčku, zábřežské radnice, muzea a kostela Sv.Barbory, navštívil také kostel Povýšení svatého Kříže v Dubicku, kde rozezněl po 500 letech zvon, který nechal ulít jeden z jeho předků. Prohlídka muzea syrečků v Lošticích byla důstojnou tečkou za jeho návštěvou. 

Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/potomek-tunklu-rozeznel-po-pul-tisicileti-zvon-svych-predku-20210713.html

V minulých letech Brníčko a Zábřeh navštívili také potomci šlechtického rodu Tunklů - pánové Pavel Tunkl a JUDr. Antonín Tunkl s rodinami (21.9.2010)

2022 - návštěva pana Tamáse Ference Tunkela s rodinou, tentokráte u příležitosti 12. Středověkého odpoledne na hradě Brníčko. Pan Tunkel zavítal s doprovodem i do Zábřehu a do Olomouce .

Napište nám

Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.