Od dnešního poledne platí v celém Olomouckém kraji zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky, jak vyplývá z rozhodnutí hejtmana Ladislava Oklešťka. Důvodem je zvýšené nebezpečí vzniku požárů, způsobené současným suchem a vysokými teplotami.