Myslivecký spolek Brníčko-Strupšín, z.s.

Myslivecký spolek Brníčko-Strupšín, z.s. má v obci již dlouholetou tradici.  Byl založen v roce 1993 a hospodaří na 567 ha honební plochy.  Úkolem spolku je společný výkon práva myslivosti v souladu se schváleným plánem mysliveckého hospodaření a lovu, dále pak v souladu se Zákonem o myslivosti č. 449/2001 Sb., provádění ochrany přírody a dodržování rozhodnutí, vydaných orgány státní správy myslivosti a dodržování zásad chovu zvěře. Členové spolku se aktivně podílí na přikrmování zvěře v době nouze (např. v zimním období), pořádají pro veřejnost akce typu Myslivecké odpoledne či ples, účastní se společných akcí jako je např. Středověké odpoledne na hradě Brníčko.

Ke dni 5.5.2023 je členů spolku 20, z toho tři čestní členové.

Dne 9. srpna 2022 ulovil pan Jiří Bartoš srnce (poraněný pravý přední běh, zdeformovaný levý paroh).

22. srpna 2022 byla postavena kazatelna "u vodárky" ze zakoupeného materiálu z Truhlářství Zavřel, Kameničky. V září postavena kazatelna téhož výrobce nad mlýnem.

3. prosince 2022 MS uspořádal hon na drobnou, škodnou a černou zvěř. Lovci, zbraně, zákaz konzumace alkoholu - vše pod kontrolou zástupců Policie ČR. .... ulovil se jeden lišák....

2.prosince 2023 jsme se sešli na společném honu .....opět se stejným výsledkem - 1 liška.  Rozdíl od minulého roku byl pouze v podmínkách. Do rána totiž napadalo asi 40 cm mokrého sněhu.

2. prosince 2023 na honu dostal pomyslnou korunu krále honu lovec za ulovení 1 zajíce. V závějích sněhu, slunečném počasí a mezi přáteli lesa jsme si užili krásný den,

CCF03012022.pdf
PDF (1.02 MB)