Hodové setkání 7.9.2024

12.09. 2024

Hody 2024

Hodové setkání se zástupci naší družební obce Horné Vestenice a s občany se povedlo. K tanci všem zúčastněným zahrálo hudební duo Albatros a Beatles revival z Prahy. Točilo se pivo Šerák i Litovel, milovníci burčáku a vín z Moravy si také přišli na své. Kuchyně nabídla kuřecí řízek s bramborovým salátem, vepřové výpečky a hovězí guláš. Program všem zpestřilo vystoupení dětí z naší školy a mateřské školy. Budeme se těšit na příští rok a na zavedení tradice oslavy hodů a hodové zábavy. Náš kostel, zasvěcený Narození Panny Marie v Brníčku, termín oslav určuje na druhou neděli v měsíci září (na 8.září připadá den narození Marie, matky Ježíše Krista). Také hrad v obležení Rytířů Templu předvedl své kouzlo. Beseda a exkurze v pivovaru v Hanušovicích naše letošní setkání završila.